The end of holiday

25. august 2011 at 18:29 | me. |  i'm writing
Memories That Last ForeverYeah. Ačkoliv si to nechci vůbec připouštět, prázdniny jsou skoro v tahu. Prázdniny, na který jsem se půl roku třásla jako divá, jsou fuč. Poslední týden. To je jako nic. A pak konec všem srandám. A vážně. Škola. Vlastně se svým způsobem těším. Je to trochu i vzrušující, těším se na nový lidi i starý kámoše, který jsem přes prázdniny moc neviděla. Teda ne že bych o to děsně stála. Odpočinuli jsme si od sebe a i když jsou chvíle, kdy bych je nejraději předělala od hlavy k patě k obrazu svému, tak jsem zvědavá, jak to s nima je. Ale nejdřív, nejdřív si musím plnými doušky vychutnat ten poslední týden, poslední krásně slunečný letní dny (zítra má být až 36°!! juchů! i když se v tomhle počasí dá tak akorát ležet u knížky u bazénu, protože je vedro i zešílení, tohle počasí miluju).

No, dlouho jsem tu nebyla. To se taky dalo očekávat. Založím si blog a pak na to kašlu. Ale tak, jsou prázdniny a tohle není žádná povinnost žejo. A hlavě sem nikdlo nechodí a tohle není zpravodajský server. Takže v podstatě je tohle uvažování nanic.
We have two options; to live and to exist
Já vím, já vím, že jsem se přihlásila do toho letního čtení. A taky že čtu. Docela mě to nakoplo. Ale fakt to nestíhám přidávat. Jediný, čeho jsem schopná je můj papírový čtenářský deník a i teď mám co dohánět. :D Právě jsem dočetla My děti zestanice ZOO. Jedním slovem - drsný. Vlastně jsem tuhle knihu ani číst nechtěla, prostě mi padla pod ruku a začetla jsem se. Někdy jsem valila oči, fakt. A utvrdilo mě to v jedný věci - že nikdy nikdy nikdy nebudu nic zkoušet. Christiane to taky chtěla zkusit. Jedno šlehnutí. Pořád si řikala, že na tom přece není závislá. Tak si dá ještě jedno. Pak na to má chuť. A ještě a ještě a pak je na tom fyzicky závislá a je v hajzlu. Neříkám, že za to mohla sama. Jistě ji ovlivnila jak výchova, tak prostředí, kde žila a taky to málo vzdělání, co se jí tehdy dostávalo. Ale byla to její volba. A skončila v prdeli.

Mám jasný cíle. Nechci, aby to vyznělo nabubřele, ale já jsem si stoprocentně jistá, že takhle jednak nechci a nikdy neskončím. I když je to pro mě jako sci-fi, tyhle věci se dějou. V našem městě. V naší škole - i když nemluvím přímo o heroinu, ale o slaných drogách. Alkohol s mírou, maximálně bych vyzkoušela cigarety. (A kouření se mi hnusí. Každej kdo kouří je smradlavej, má žlutý zuby a nehty a vůbec fuj.) Takže to bych jen vyzkoušela. A dík mým rodičům. Protože výchova to z 50% celý ovlivňuje.

Ale pryč od drog.

Mám teď trochu problém, co číst. :D Chtěla jsem něco od Terryho Pratcheta. Ale nějak nevim co. Trochu jsem se začetla do Šifry mistra Leonarda, ale sama nevím, jestli se mi to líbí. Náboženství a symbolika.. asi tu knihu odložím. Taky jsem chtěla přečíst nějaký horor. Od Kinga třeba. Řbitov zvířátek. Hůů. Asi jo.
Taky bych měla přečíst něco z povinné četby nebo začíst s něčím do foroty na maturu. Hugo, de Balzac, Dostojevskij, Wilde, Němcová, Erben, Čapek, Čechov.

Jo a ještě, dočela jsem konečně Marley and Me. V angličtině, abystě si nemysleli. A teď pro změnu čtu Anna and the French Kiss. Taky v angličtině. *doporučuju* Takže jsem tak pozitivně francouzsky naladěná - Šifra m.L. se taky udává ve Francii, a chtěla (nebo spíš měla)bych si přečíst Chrám Matky boží v Paříži, no není to super?
Asi z toho vedra už blbnu.
:D

Takže, konečně, jak to tady bude? Čtenářský blog s články každý týden plus sem tam nějaká ta angličtina, jak jsem původně myslela? Nedělám si iluze, že takhle to asi fakt nebude.

Takže čau třeba zase o Vánocích.

pictures are from weheartit.com
 

1 person judged this article.

Poll

Like

this

Comments

1 Eliss Eliss | Web | 25. august 2011 at 18:39 | React

No jo prázdniny bohužel končí =(

2 Dý | Email | Web | 25. august 2011 at 21:09 | React

Strašně mně to štve, že prázdniny končí, ale co můžeme dělat. :( U bazénu taky pořád ležím, s knížkou samozřejmě. :)
Anne and the French Kiss - na tu se taky chystám.. :) Já jsem dneska dočetla v angličtině Across the Universe - tu určitě doporučuju :) A úžasná knížka je i Zlodějka knih.. :)

3 Dý | Email | Web | 25. august 2011 at 21:09 | React

No, tipů na knížky bych měla tolik! :D

4 Dý | Email | Web | 27. august 2011 at 12:56 | React

Děkuji za přízeň.) :D To určitě potěší ;) Doufám, že se ti "Holčička" líbí :)
Já jsem ji četla po večerech.. a vyděsí mně kde co.. :D Takže jsem se docela bála! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama