And this is it? That's all?!

27. august 2011 at 13:56 | me. |  i'm writing
Tak a už jsem zase tady. Venku je hnusně. A já mám pořád pocit, že to potřebuju nějak zakončit. Shrnout to. Udělat tečku. Za prázdninama.

Mísí se ve mě pocity. Jasně, byly to super prázdniny, spoustu zážitků, ale... taky bych si je představovala jinak. Víc akčnější. Víc s lidma, nejenom s těma, který znám, s rodinou, ale s někým jiným... Nějak mi něco prostě chybí. Takovej zážitek jako letní láska je pro mě naprosto něco - ne neznámýho - ale nic skutečnýho, hmatatelnýho, něco, na co bych vzpomínala. Ráda.


Někdy mě otravuje, jak jsem pořád v tom samym kruhu lidí. Pořád s rodinou. Mám ji ráda, tojo, co bych za ni dala, ale tak nějak.. jsem už starší. Ale trávit prázdniny sama, jinak? Neexistuje. Vlastně to rodičům ani nezazlívám. Až budeš plnoletá, choď si kam chceš kdy chceš ale teď ne, říkají. Bojí se o mě, jasně, mají strach, a jsem ještě malá. Mám občanku, pudu do tanečních, ale jsem malá. Svým způsobem to je pravda. A já jsem ještě k tomu strašpytel. Jo jsem. Tak co si vlastně stěžuju. Ležet u knížky je fajn. Ale občas bych to chtěla i jinak.

AGR. Zase si tady vylejvám svý sdrce.

Na každym konci prázdnin si říkám, že to tentokrát bude jiný. Že se hodně změní. Řikala jsem si to minulej rok, říkám si to i dnes. Ale s některýma lidma nehnu, nezměním je. Docela mě štve, že se zase vrátím mezi ty samý slepice, stejný jak jsem je opustila, akorát s pár drbama navíc. Zrovna nedávno jsem se viděla s jednou kámoškou mý kámošky, myslela si, že bude v pohodě. Ale když se po chvíli navrhla "Pojďme teď drbat někoho slavnýho!", zvedl se mi kufr. To snad nemyslela vážně?? A kluci..? Ach jo, kluci. Někdy jsou v pohodě. Někdy jsou na zabití. A člověk neví, co si o nich chvílema myslet. Ha. Ne, tohle tady rozebírat nebudu. A že by to mohlo bejt aspoň letos jiný?? Mohlo. Svým způsobem i bude. Mohli bychom všichni zase začít s čistým štítem, nedělat předsudky, nedávat nálepky, nerozšiřovat pomluvy. Mohli bychom. Tak to nejdřív vysvětlete všem těm primadonám.
Ale ať nejsem zlá. Některý z nich mám ráda. Jsou to moje kamarádky, ale asi takhle - ruku do ohně bych za ně nedala. Jo, některema opovrhuju (některý opovrhují mnou, co já vim). Některý nesnášim. Některý z nich mě překvapily, k dobrému, ale spíš k zlému.

Bohužel hiearchie, zvláště mezi holkama, existuje. Ale mezi klukama taky. Zase se utvoří skupinky, jedni jsou uznávaný, druhý trochu a třetí patřej do koše. Přesně jako v GossipGirl. Pokud to ve vaší třídě (škole) je jiný, dejte mi vědět, abych měla ponětí, kam přestoupit, až to tady bude k nevydržení. :D A není to tak, že bych patřila do koše. Haha, naopak, trochu mě svrbí svědomí... Člověk je pro své postavení schopen udělat mnoho věcí, ale že bych byla ta špatná to ne. Spíš se ve mě někdy otvírá kudla, když křičim nudou. Sedíme v kroužku, rozebíraj se věci, většinou jedna povrchnější než druhá, já tam sedim a přemítám: "Copak mě nikdo neslyší? Haló! Zavřete huby! Poďte zvednou zadky a dělat něco normálního. Asi se tu ukoušu nudou!!!" A místo toho se mě někdo zeptá "Už si četla ten její status?"

Tohle není ironie, to je prosím pěkně realita.
Tak vidíte, kam jsem se dostala. Z prázdnin mi zbyde jeden velkej prd. Super.
A taky vím, že si za to můžu částečně sama. Zase tu sedím před monitorem a snim o velkym nekonečnu. Třeba příští rok bude jiný.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama